fbpx

ANOTACE

MANAŽERSKÁ STOPA

Přizvali jsme pro vás k rozhovoru lídry z prostředí českých a slovenských firem, z finančního i technologického sektoru, které si agilitu zažívají, zkouší nebo už déle praktikují a necílíme zrovna nízko. Přijdou přímo generální ředitelé nebo členové nejvyššího vedení. Určitě se zeptáme na jejich zkušenost, reakce zaměstnanců na změnu, i na to, jak by vám doporučili začít a co by sami udělali jinak nebo na co dát dobrý pozor.
Pozvání do Manažerské stopy přijali:
Ľuboš Práznovský
Head of Software Design and Development at Tatra banka
Ľuboš je vedoucím oddělení projektového řízení v Tatrabance a jeho úkolem je synchronizovat práci a rozvíjet 10 projektových manažerů a současně sladit 20 běžících projektů, které má banka v portfoliu. Jeho oddělení získalo v minulém roce prestižní ocenění „The Best PMO in Europe“ v soutěži PMO Global Awards, kterou organizovala PMO Global Alliance.
Luděk Jírů
CEO Home Credit Česká republika & Slovensko
Ve skupině Home Credit začal působit v roce 2006. Tehdy měl na starost spolupráci s klíčovými obchodními partnery a budování týmu Key Accounts pro Česko a Slovensko. Od května 2011 je členem představenstva společností Home Credit a Home Credit Slovakia. Od roku 2018 nastoupil na pozici generálního ředitele, z níž formuje strategii společnosti, vč. postupného zavádění agilního způsobu řízení firmy. Absolvoval Ekonomickou fakultu Technické univerzity v Ostravě.

Dana Fajmonová
Head of People and Culture Raiffeisenbank
Dana nejdříve 3 roky v Raiffeisenbank řídila oblast Learning & Development. Přechodně působila v mezinárodní IT firmě, aby se do banky po 2 leté pauze vrátila letos v dubnu do role HR ředitelky. Vystudovala psychologii, později strategický management. Působila dlouho jako konzultant ve společnosti QED Group, odkud se vydala do mezinárodních společností za manažerskou prací. 2 roky řídila HR tým v EmbedIT, který procházel agilní transformací a podporovala tam kulturu self-managing týmů. Učí HR management na Univerzitě Karlově.

Vlastimil Kocián
Člen představenstva KROS
Vlasto začínal v Krosu před 24 lety jako programátor. Ve firmě postupně prošel několik významných pozic. Pro jeho sklon neustále vše zlepšovat nakonec zakotvil v představenstvu a zaměřuje se na inovace. Kromě práce v Krosu působí i v prezídiu žilinského clusteru IT.kraj a věnuje se mentoringu projektů ze StartupWeekendu.
Moderuje:
Jaroslav Procházka

 

Scroll to top