ANOTACE
Na cestě k agilní spolupráci aneb co má společného technologický dluh, vendor lock-in a uživatelský výzkum
Společnost Benefit Management je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů v Čechách i na Slovensku. Jejich program Benefit Plus používají statisíce uživatelů z více než 500 firem. A přesto by byli přísahali, že je cosi brzdí. Že by mohli být ještě lepší. Svou pozornost proto obrátili na uživatele a jejich potřeby. Výsledek jim otevřel oči.
V moderované diskuzi se dozvíte, jak radikální změnou si Benefit Management prochází a co s nastávající proměnou v dlouhodobém hledisku získá a možná také ztratí. Společně se budeme bavit také o tom, jak podporovat agilní spolupráci či jak budovat dlouhodobé vztahy s externími dodavateli.

David Makovský
Důvěra, odpovědnost a otevřenost. To jsou hodnoty, které jsou pro Davida nejenom v práci důležité. Jako Head of Product je takový middle guy mezi byznysem, vývojem a zákazníkem. Baví ho pracovat na produktech, které přinášejí cílovému publiku hodnotu, neustále se technologicky vyvíjejí a uživatelé je opravdu používají. Mít spokojené uživatele je ale pouze jedna z motivací – je také potřeba se po cestě něco naučit, rozvíjet svůj tým a respektovat druhé.

Stanislav Hybášek
Standa je spoluzakladatelem vývojové společnosti MoroSystems, která je na trhu už 15 let a zaměstnává 140 lidí. Sám vystudoval informatiku a kariéru začínal jako programátor. Ve firmě si pak prošel všemi rolemi přes analytika, architekta, tým lídra a projektového manažera až po account manažera se zodpovědností dodávat projekty za desítky milionů korun. V posledních letech se jeho pozornost ubírá směrem k inovacím a produktovému vývoji, proto se zapojuje do projektů typicky jako Product owner.

Jan Šebek
Honza se poslední roky věnuje tématice firemních transformací. V Seznamu, kde dříve působil, vedl projektovou kancelář, která měla na starost zavedení agilního způsobu řízení firmy na všech úrovních (projekt, program, portfolio). Ve vývojové společnosti MoroSystems na tuto práci navazuje. Jeho hlavní zodpovědností je implementace OKR metodiky na celofiremní úrovni, experimenty se samořízenými týmy (aktuálně například nemáme šéfa vývoje) a změna mindsetu a prostředí tak, aby tyto nástroje mohly skvěle fungovat.